Byta lägenhet på semestern i London

Dela inlägget:

Vi har för första gången bytt boende genom homeexchange.com med en svensk familj som bor i London. De lånar vår lägenhet och vi deras över påsken.

Byta lägenhet på semestern i London

Nyckeln ligger som utlovat under en blomkruka och vi kollar förtjusta in det charmiga townhouse som vi ska bo i de närmaste fem nätterna.

Tips: Våga byta lägenhet eller hus! Det kostar 70:-/månad att vara med i Homeexchange så gå med först när ni bestämt er för att verkligen hitta ett objekt att byta med. Man kan testa gratis i 14 dagar för att se vilka objekt som finns, vilka som är intresserade att byta med just Sverige osv. När ni väl hittat en familj att byta med – ring och prata med dem, ta alla kontaktuppgifter osv. Alla vi stött på är ärliga, trevliga familjer men det skadar inte att vara extra försiktig.

Lämna ett svar

Vänligen ange din kommentar!
Vänligen ange ditt namn här

Senaste reportagen

Nedan finner du de senaste reportagen på bloggen!

Läs mer

Lyxig afternoon tea på Hotel Diplomat

Är du sugen på en lyxig afternoon tea-upplevelse i Stockholm som för tankarna till ett exklusivt hotell i...

Nyheter i Estland 2025

Jag har varit i Estland, närmare bestämt i Tallinn, två gånger och efter varje besök har jag ett...

Husmanskostens Dag – 26 februari

Den 26 februari 2025 är det dags för den allra första upplagan av Husmanskostens Dag. Det är en...

Bästa whiskyn i februari-släppen 2025

Om du gillar lite mer exklusiv whisky släpps det en rad intressanta flaskor i februari 2025. Jag fick...