Tillbaka hemma igen efter Sportlovet!

Dela inlägget:

Är det inte så att ju härligare en semester har varit, desto tyngre är det att komma hem igen? Jag skrev för snart 2 år sedan om ”efter semester-deppighet” och det inlägget är ett av de mest lästa på bloggen just i slutet av varje längre ledighet. För hur ska man kunna uppskatta sitt vanliga inrutade liv efter en vecka i Alperna?

Bästa skidorten med barn i alperna

Ett sätt är att planera in nästa resa. De kompisar vi reste med bokade in en vecka nästa år på exakt samma hotell redan innan de checkade ut!

Vill ni veta varför Alberg i Österrike är så fantastiskt? Jag har skrivit inlägg på lediga stunder under veckan och under hela hemresan, så redan nästa vecka kommer det nya inlägg varje dag om skidåkningen, hotellen, maten och tips för att planera din resa till Alperna! Något du undrar över kring skidsemester i Österrike? Kommentera så lovar jag att svara på det i något av inläggen!

1 kommentar

Lämna ett svar

Vänligen ange din kommentar!
Vänligen ange ditt namn här

Senaste reportagen

Nedan finner du de senaste reportagen på bloggen!

Läs mer

Lyxig lördagslunch – Afternoon Tea på La Tour

Vill du unna dig en riktigt lyxig lördagslunch? Då kan jag verkligen rekommendera Afternoon Tea på La Tour,...

Visum till England – från 2 april 2025 behöver svenskar ETA-visum för resa till Storbrittanien

Från och med den 2 april 2025 blir det obligatoriskt för svenska medborgare att ansöka om visum till...

Matlagningskurs i Stockholm på Restaurangakademien – Asiatisk streetfood

Är du på jakt efter en matlagningskurs i Stockholm där du får laga spännande rätter och utveckla dina...

Moët & Chandon Champagne Gondola i Lech

Lech i Österrike är en av de glassigaste alporterna och här flockas kungligheter, kändisar och inte minst svenskar...